Перейти до основного вмісту

Миргородські майстри ще на початку ХХ століття зажили слави неперевершенних художників рукотворної краси.

В різні роки тут працювали відомі художники і майстри-керамісти. Серед яких особливо слід відзначити Опанаса Сластіона, що виконував обов’язки директора 1903-1904р., Василя Кричевського, Фотія Красицького, Федора Балавецького, Івана Ураїнця та багатьох інших.

Миргородські майстри ще на початку ХХ століття зажили слави неперевершенних художників рукотворної краси. Школа експонувала свої вироби на багатьох виставках, у тому числі і зарубіжних.

На міжнародній художньо-промисловій виставці керамічних виробів 1901р., а також на міжнародній виставці 1912р. вироби миргородських майстрів нагороджені золотими медалями, а на загальноросійській кустарній виставці 1907р. – малою срібною медаллю.

Ще з перших років заснування художньо-промислової школи діє музей дипломних робіт, який належить до числа найкращих визначних пам’яток України, де найбільш повно представлені вироби з фарфору, фаянсу, майоліки ХІХ ст., зокрема іранські, китайські, японські, французькі та італійські керамічні вироби, саксонський, веджвудський і копенгагенський фарфор, вироби вітчизняних підприємств: Межигірської та Кам’яно-Бродської фабрик, заводів М.Кузнєцова, Гарднерата та ін.

Сім кімнат заповнені численними творчими роботами дипломників. Це декоративні вази, тарелі, різні ужиткові предмети з кераміки, посуд, декоративні панно, дрібна пластика, прикраси тощо.

Експозиція щорічно поповнюється чудовими, майстерно виконаними на високому художньому і естетичному рівні, творчими роботами наших студентів.